VÝLET NA sv. LINHART – VÝSTAVA „LES KOLEM NÁS“

 

Naše MŠ se výtvarnými pracemi a výrobou modelu lesa zapojila do akce spojené s výstavou na téma „Les kolem nás“ v rámci spolupráce 1.MŠ s areálem sv.Linhart.

Přestože konec školního roku je již na dosah, nenechali jsme si ujít možnost posledního výletu s našimi školáky,kteří již v září zasednou do školních lavic, ale také budoucími předškoláky,kteří příští školní rok převezmou roli nejstarších v jednotlivých třídách.

 

Po ranní svačince jsme se vydali na Dolní nádraží odkud nás vláček odvezl do stanice Březová, i těchto pár stanic vzbudilo u dětí nadšení, především jízda po tmě tunelem J. Potom jsme již pěkně po svých pochodovali do kopečka na sv.Linhart..zde nás přivítal správce objektu, krátce dětem povyprávěl jakou zvěř mohou zahlédnout v nově vybudovaných oborách, pokud se budou chovat tiše a uvedl nás do místností, kde si děti mohly prohlédnout svoje obrázky,ale také výtvarná díla dětí z ostatních MŠ.

 

Nečekaným překvapením, byla informace o možnosti využití lanového centra a tak skupina odvážných dětí dostala možnost prověřit svoje schopnosti a dovednosti a ve výstroji prošla malým okruhem..všechny vybrané děti zvládly celou trasu. Ti kteří si na překážky v korunách stromů netroufli, ze země povzbuzovali kamarády a nebo vyzkoušeli svou zdatnost na sestavě překážek pro nejmenší horolezce. Potom se děti posílily ovocnou svačinou a vydali jsme se na zpáteční cestu lesem do školky.

 

Vypracovala: D.Kalianková

 

 sv linhart

 

sv linhart1

 

 

 

sv linhart2