Divadlo Letadlo

 

Ve středu 4. 12. 2013 přivezlo "DIVADLO LETADLO" dětem z naší školičky překrásnou „VÁNOČNÍ POHÁDKU“.

 

Ta zaujala nejen paní učitelky, ale především děti všech věkových skupin, které sledovaly děj s velkým zaujetím od začátku až do konce. Prostředí dominovaly estetické, dostatečně velké kulisy, ale i samotné kostýmy herců a zejména pěvecký projev představitelky myšky.

 

Pohádkou děti provázel usměvavý a sympatický ježek a myška Mařilka, která neměla své jméno nadarmo. Stále jen vymýšlela samé neplechy a co by komu vyvedla, protože byla sama a neměla žádné kamarády. Ježek měl však dobré srdce, a tak pozval společně s dětmi k sobě na Vánoce i myšku. Za účasti dětí pak všichni zdobili stomeček, chystali sváteční večeři a naučili se koledu pro Ježíška, kterou jsme  si  zazpívali.

 

Závěrem nám  herci popřáli: DOZLATOVA VYPEČENÉ VÁNOCE A SLADKÝ NOVÝ ROK. Zaslouženou odměnou jim pak byl dlouhý potlesk všech zúčastněných.

 

Děti se zábavnou formou seznámily s vánočními tradicemi, symboly Vánoc, charakteristickými znaky zimního období, procvičily si zpěv, rytmizaci, hudební a empatické cítění. Tímto způsobem se u dětí upevňují základy společenského chování, rozvíjí se soustředěnost a herecké vyjádření při vlastní dramatizaci pohádky, připravované k vánočnímu posezení s rodiči.

 

divadlo Letadlo

 

                                                                                                          Zapsala: Eva Vodová