Dravci a sovy v naší MŠ

 

Dne 23. 10. 2014 naší mateřskou školu navštívil chovatel a cvičitel ptactva, konkrétně dravců a sov ze stanice „ FALCOREDONUM“.

O životě ptáků si právě s dětmi  povídáme v souvislosti s blížící se zimou a odletem některých do teplých krajin, a tak tato ukázka živých ptáků, kteří zde žijí a přezimují byla pro děti výborným prožitkovým učením.

Děti se dozvěděly  zajímavé informace o životě dravých ptáků, jejich způsobech lovu a typech kořisti, o stavbě těla, o jejich původu a rozšíření, o průběhu jejich výcviku . Chovatel  přivezl tyto ptáky:  Sovu pálenou ( Zuzanka ) , Výra velkého ( Barney) ,  Káně Harrisovo ( Edí ).

 Děti si ptáky prohlédly z blízka, Sovičku pálenou, Zuzanku si mohly pod hlavičkou pohladit, a tak zjistit jemnost a hustotu  jejího peří. Viděly jejich stavbu těla, která je přizpůsobena, tak aby mohly lovit – silný zobák , mohutné nohy s drápy, u nočních dravců děti zaujaly jejich krásné velké oči. Děti ptáky mohly pozorovat i při volném letu, což bylo opravdu úžasným zážitkem, obzvláště, když pták přistával na chovatelově ruce, kde ho čekalo masíčko a on letěl těsně, téměř se dotýkal křídly hlaviček dětí. Děti byla nadšené.

Celá akce byla velmi vydařená, přínosná, neboť děti měly možnost vidět a pozorovat živé ptáky z blízka.

 

dravci a sovy v nasi ms