Výlet za zvířátky na Kozodoji

 

Na výlet za zvířátky jsme se moc těšili. Rodiče nám pro zvířátka chystali sušené pečivo, jablíčka, mrkvičky. Sledovali jsme počasí…

 

Jak jsme vyrazili k autobusu, nemile nás překvapil déšť. Ale nevadí, máme holinky, teplé bundy a stále doufáme, že se déšť umoudří. Neumoudřil, proto jsme se schovali do klubovny, kde jsme si prohlédli ovčí vlnu a výrobky z ní, kukuřici, pírka, posvačili jsme hroznové víno. Hurá, kapky deště zjistily, že jsme na ně připravené, proto může začít prohlídka. Pes, slepice, kachny, krůty…Divoká prasátka a šesti denní mláďátka. Naše oblíbené prasátko Piškot nás doprovázelo přes seník za ovečkami, kozami a lamami a neustále se dožadovalo pohlazení a podrbání. Hmatem jsme zjistili, které vajíčko právě snesla slepice, porovnali ho s vajíčkem husy. Schválně – „Které bylo větší?“ Paní chovatelka nám chytila housera na pohlazení. Měl hebká peříčka, ale pak svým kamarádům žaloval, co mu to provádíme. Kocourek byl také heboučký, ale museli jsme dávat pozor, abychom mu neublížili. Na pastvinách na nás čekali oslíci a ani nás nechtěli pustit zpět z ohrady. Drbání jim dělalo náramně dobře. Kravičky si nás moc nevšímaly, proto jsme se zašli podívat za koníky.

 

Počasí jsme přemohli, za to děkujeme rodičům, že nás tak připravili. Paním chovatelkám děkujeme za příjemný doprovod a vyprávění. A že si všechna zvířátka ještě nepamatujeme, to vůbec nevadí. Snad se s nimi opět setkáme.

 

Fotografie z našeho výletu najdete ve fotogalerii naší školky.

 

Děti a paní učitelky z Motýlků