Motýlci na golfu

 

Česká golfová federace letos spustila projekt „Se školou na golf“. Naši školku oslovil golfový klub Karlovy Vary v Olšových Vratech a pozval děti na hřiště již v červnu. Podívaly se sem a vyzkoušely trénink dvě třídy. Děti i učitelky byly z akce nadšené, proto jsme se domluvili na další spolupráci.

 

S touto krásnou hrou v přírodním prostředí se budou po celý rok seznamovat děti ze třídy Motýlků. Tuto třídu navštěvuje 28 dětí ve věku 4 – 6 let.

 

Dnes pro nás přijel autobus a odvezl nás na tréninkovou louku, kde na nás čekali velice milí, trpěliví a usměvaví trenéři Stáňa, Marina, Pepa a Vláďa. Nejdříve jsme se seznámili, rozcvičili a rozdělili do čtyř skupin. Učili jsme se, jak se drží hůl, jak máme stát, kam se dívat, odpalovali jsme, strefovali do terčů, běhali pro míče, pojmenovávali vše, co správný golfista vozí na hřiště, střídali na stanovištích… Trenéři pro nás měli připravené veselé a barevné náčiní, všemožně nám pomáhali a radili, takže nám hodinka utekla jako voda. A voda ve formě deště nás zahnala pod střechu, kde jsme se rozloučili a slíbili, že se za týden opět uvidíme.

 

Pan řidič z autobusu naše první golfové krůčky zdokumentoval a fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii na webových stránkách naší mateřské školy.

 

Učitelka Lenka Sommerová 

 

motylci na golfu