PŘÍPRAVKA NA ČARODĚJNICE

 

Ve čtvrtek 28. dubna proběhla ve třídě Medvídků za hojné účasti rodičů, sourozenců a dalších příbuzných „příprava“ na pálení čarodějnic. Celkem se sešlo 23 dospělých a 20 dětí. Většina dětí přišla převlečena za čarodějnice, a v čarodějnice se přeměnily i paní učitelky.

Na začátku si rodiče s dětmi vyrobili z klacíků, zbytků látek, provázků a dalšího materiálu svoji čarodějnici na koštěti, kterou si pak mohli i odnést domů, aby ji mohli případně v sobotu vhodit do plamenů velkého očistného ohně. Každé dítko svoji čarodějnici nějak pojmenovalo a řeklo nám ostatním, zda se této čarodějnice máme obávat či patří k těm spíš hodným čarodějkám. Společně jsme rodičům zarecitovali báseň o čarodějnicích, které se potkaly na kopečku za Jihlavou, zahráli jsme si čarodějnické loto i bingo, prolezli jsme mnoha způsoby obří pavučinou vytvořenou ze švihadel a podlehli jsme kouzlu čarodějnické „bomby“, kdy úkolem bylo jmenovat cokoliv, co souvisí s pálením čarodějnic. Komu bomba vybuchla v ruce, musel pantomimou předvést, co taková čarodějnice vlastně umí. Také jsme samozřejmě čarovali. Začarovali jsme všechny špatné vlastnosti, zlozvyky a neřesti, které jsme si napsali na papírky a které jsme nakonec spálili. Zvládli jsme si každý ukořistit bonbónek ze sklenice naplněné sušenými červy, housenkami, brouky a pavouky, zašmátrat ve sklenici s mořským slizem a vylovit žabí oko z koktejlu z žabích stehýnek.

Na závěr hezky stráveného odpoledne jsme si na zahradě MŠ opekli špekáčky a zbyl i prostor pro neformální popovídání si s rodiči.

Všem zúčastněným děkujeme za účast, pomoc s realizací a těšíme se na příští akci.

učitelky z Medvídků

 

pripravka na carodejnice 1 pripravka na carodejnice 3

 

pripravka na carodejnice 2 pripravka na carodejnice 5

 

pripravka na carodejnice 4