7. října 2015 - výlet na letiště

 

Děti ze třídy Medvídků a Berušek se vypravily na výlet. Po příchodu na letiště si nás prohlédl snad kompletní personál letiště. Ujala se nás paní, která nám byla průvodkyní. Nejprve nám zrentgenovali batohy a kabely, pak jsme i my museli projít rentgenovým rámem a jeden pracovník letiště nás ještě projel snímačem kovů. Všem snímač zapípal - jen paní uč. Haničce ne. Prý jsou to hladová bříška, ale my víme, že to byly zipy či přezky na bundách a kalhotách. Rentgenové snímky se nám moc líbily a pokoušeli jsme se hádat, co v kterém batohu je. Objevili jsme klíče, mince, telefon, brýle i pásek...

Pak jsme prošli pasovou kontrolou, bezcelní zónou, VIP zónou, odbavovací halu, viděli jsme pás na zavazadla i vozíky, která zavazadla od letadel přivážejí.... všude jsme se dozvěděli pár základních informací např. i to, co se nesmí z ciziny k nám dovážet. Zvenku jsme si prohlédli řídící věž a 3 zaparkovaná soukromá letadla. Nakonec jsme skončili u hasičů. Sám velitel hasičů nám ukázal jejich vybavení, výstroj, ...stříhací kleště i papouška (vyprošťovací kleště), hromadu hadic, potěžkali jsme si proudnici a každý si mohl vyzkoušet velitelskou helmu.

Po prohlídce přišla konečně všemi očekávaná svačinka - Brumíci a teplý čaj z termosek. Po svačince jsme vyrazili pryč z haly letiště dřív, než nás mohl kdokoliv vyhodit. Tolik prostoru totiž strašně svádělo k pobíhání a ozvěna sama vybízela k halekání. Takže rychle na čerstvý vzduch.

Počasí nebylo sice ideální, ale nejsme z cukru, tak jsme operativně vyřešili úplně vše. Hodinové čekání na autobus zpět nakonec proběhlo úspěšně. Zachránili jsme malou žabičku (nejprve jsme si ji prohlédli a pak ji přenesli z betonového chodníku do travičky), prázdné parkoviště jsme na chvíli využili jako tělocvičnu a děti konečně beztrestně běhaly, skákaly a couvaly od obrubníku k obrubníku, zarecitovali jsme si básničku, zakřičeli jsme si, podívali jsme se na zaparkovanou eskortu traktorů, viděli jsme vzlétnout menší letadýlko, prošli jsme se k hlavní silnici a zpět, nasbírali a spočítali šípky, pozorovali jsme přírodu kolem a nezapomněli jsme vyšlápnout kdejakou louži.

Do MŠ jsme se vrátili ve 13:00 hodin. Cestou z letiště jsme byli v autobuse prakticky sami, a tak se svolením řidiče, jsme ukázali, co v nás dříme za "superstarky". Zpívali jsme prakticky až na Vyhlídku, tam už nastoupilo moc lidí, tak jsme to radši típli. :) Ve školce se děti naobědvaly a ve 13:30 už všechny spokojeně chrupkaly. Po výletě byly tak ztahané, že jsme je nechaly spinkat do 15:00, a i tak jsme je nemohly dostat z postýlek. Mnohé děti si museli rodiče vzbudit sami.

 

vylet letiste 1 vylet letiste 2

vylet letiste 3