Centrum zdraví a bezpečí

 

V pátek 18. září se děti ze třídy Zajíčků a Medvídků vypravily v doprovodu svých učitelek do nově zbudovaného Centra zdraví a bezpečí za KV Arénou.

Zde čekalo na děti 6 stanovišť s různými úkoly. Děti si mohly vyzkoušet jízdu na odrážedlech na krásném dopravním hřišti s funkčními semafory, poseděly si v policejním vozidle, z barevných koleček poskládaly na chodníku semaforu, semaforkovou omalovánku vybarvily ve správném pořadí, vyzkoušely si zatelefonovat na krizovou linku 112 a nahlásit fiktivní nehodu, poskládaly nejedny puzzle s dopravní a záchranářskou tematikou, učily se správně přecházet a rozhodovaly o správném a nesprávném chování dle obrázkových kartiček. Zahrály si také běhací pexeso a na autíčka reagující na vizuální signál. Bylo toho moc a vše jsme zvládli na jedničku.

Celé dopoledne bylo v režii Městské policie. Strážníkům Mě Policie patří náš velký dík za pěkně připravené dopoledne i za drobné dárky, které dětem za účast a splnění úkolů při odchodu předali. Těšíme se na další návštěvu tohoto areálu.

Více fotek najdete v naší fotogalerii.

 

centrum bezpeci 2 centrum bezpeci 3

 

centrum bezpeci 1