Plavání na ZŠ Růžový Vrch

 

Od 21. října do 2. listopadu 2013 jezdily děti z MŠ Studánka za doprovodu dvou učitelek každé pondělí na ZŠ Růžový Vrch, kde se účastnily plavacích kurzů pod odborným vedením dvou trenérek – instruktorek plavání. Děti zde absolvovaly celkem 6 lekcí.

 

Skupina 19ti „plaváčků“ byla velmi různorodá – věkově i dovednostně, přesto se instruktorkám plavání povedlo naučit děti úplným základům – nebát se vody, ponořit hlavu pod vodu, pohybovat se ve vodě, dýchat do vody, někteří zvládli i první náznak splývání. Zbyl i prostor na vodní hry.  Co se moc nepodařilo, bylo zvládnutí velmi studené vody (27-28°C). Obzvlášť mladší a drobnější děti měly s adaptací na chladnou vodu velký problém. Drkotaly zuby a část výuky strávily na suchu zabalení v osušce, aby se alespoň trochu prohřály.

 

V loňském školním roce navštěvovaly děti plavací kurzy v KV Aréně. Co se týká odbornosti vedení kurzů, lze říci, že šlo o srovnatelné kurzy – odbornost, ochota a přístup instruktorů v obou případech byly hodnoceny velmi pozitivně. Kurzy v KV Aréně však získaly jedno velké plus za poskytnuté zázemí. Zmrzlé děti se mohly v průběhu výuky dojít nahřát do teplé vířivky, na závěr se mohly sklouznout i na tobogánu a v šatně měly možnost setrvat v klidu, dokud se samy neoblékly. Žádný stres, shon.

 

Samotná aktivita - plavání se dětem velmi líbí, patří mezi základní dovednosti, které by dítě mělo s postupem věku zvládnout.  Věříme, že to, co se děti naučily nyní, už nikdy nezapomenou a budou moc na to navázat v budoucnosti.

 

plavani

V Karlových Varech 2. prosince 2013