Mikuláš s čertem

 

5. prosince zavítal do naší MŠ čert s Mikulášem. Čert s pytlem, trojzubcem a Mikuláš se svojí berlou a vševědoucí zlatou knihou. V Knize dobrých skutků a hříchůté Mikuláš zalistoval a hned věděl, koho a jak chválit a odměňovat,  a komu trochu pohrozit. Od každého raráška vyloudil Mikuláš slib a ten byl ještě zpečetěn plácnutím si s čertem. Děti slibovaly "hory doly", že budou poslouchat paní učitelky i rodiče, že nebudou skákat nikomu do řeči, že nebudou ubližovat kamarádům ani sourozencům, že se nebudou počůrávat, žalovat, že budou papat zeleninku, že všechno alespoň ochutnají, že budou uklízet hračky na své místo...... Někdo si odnesl jen balíček ovoce a drobných sladkostí a jiný k tomu "nafasoval" ještě pořádnou pekelnou bramboru.

 

Všichni byli rádi, že čert nakonec nikoho neodnesl a tak ještě společně zazpívali naučené písničky, někdo sebral i dost odvahy na to, aby recitoval nebo zpíval sám.

 

Mikuláš s čertem se po nadílce s dětmi rozloučili, popřáli všem pohodový zbytek adventního času a za třpytu hořící prskavky odešli zas "o dům dál".

 

Uvidíme se za rok! A nezapomeňte, co jste slíbili!

 

mikulas2

 

mikulas1