Lesní svět - hmatový chodníček

Vyhráli jsme 3 místo.

Všem moc děkujeme za "lajky"

Už je to tutovka!!!

Hlasování bylo ukončeno. Náš hmatový chodníček získal celkem 191 "lajků", za což všem moc děkujeme. Bylo to tak akorát, abychom se vešli do první dvacítky (ze 128 MŠ z celé ČR). A 28. června 2017 porota rozhodla o prvním místě a přidala ještě mimořádně další 3 místa.

JSME TŘETÍ!!!! HURÁÁÁÁ

Porota ocenila nejen nápad ale i funkčnost. A to jsme bohužel nestihli zaslat finální verzi, kdy je na stromě přidělána i cedulka s návodem k použití náhodným kolemjdoucím. Navíc jsme se striktně drželi pokynů a zaslali opravdu 1 foto a bez dětí. Překvapily nás pak fotografie jiných MŠ - s dětmi, nebo šalamounsky poskládaná mozaika fotek. Každopádně nás 3. místo náramně potěšilo, proto se hned za čerstva dělíme o radost i s Vámi a móóóc děkujeme za Vaše hlasy. Jste úžasní.

Porota napsala:

„Hmatový chodník nás zaujal tím, že je funkční a hezký zároveň. A ještě lepší je, že ho děti vytvořily u živého stromu – jako by právě od něj pocházelo vše dobré.“  (http://www.lesnisvet.cz/soutez)

 

***

Zapojili jsme se do soutěže Lesní svět a píšeme Vám, abyste podpořili naše dílko, které najdete zde.

 

Do soutěže bylo bohužel možno zaslat pouze jednu fotografii. My Vám jich pro dokreslení celého týdenního příběhu posíláme o něco víc. 

Tvoření nás moc bavilo už od samého počátku. Děti se musely rozhodnout, co budeme společně tvořit, kde to budeme tvořit, co k tomu budeme potřebovat. Pak jsme se rozdělili na tři průzkumnické skupiny a vydali se pátrat po vhodném prostoru. Pak jsme hlasovali pro jeden z mnoha vybraných a pak už konečně přišla na řadu samotná tvůrčí činnost. Všichni se zapojili. Děti to moc bavilo a nás dospělé také. Určitě to je poznat dle výsledku snažení. Když jsme se do sytosti vynadívali na hotové dílo, a popovídali si o jednotlivých částech - přírodninách, přišel na řadu ještě jeden silný emocionální zážitek - prošli jsme si náš hmatový chodníček bosky. Mech byl příjemný jak samet, zato borové šišky píchaly jak ježeček pichláček. Nevěříte? Dojděte se tam se svými dětmi podívat a vyzkoušejte to sami. Děti tam jistě trefí, zavedou Vás tam.

 

(od lesní studánky v Tuhnicích vzhůru k altánku, na rozcestí doprava a za třetí zatáčkou roklinkou nahoru na vršek. Po levé straně mimo jakoukoliv cestičku je náš strom. Cyklisti mají po pravé straně udělanou pěknou terénní dráhu se skokánky, terénními vlnami, naklopeným koridorem.... Tu jsme si s dětmi samozřejmě také proběhli. ;-) A půjčili jsme si od cyklistů hrábě, které si zřejmě i s funkčním kolečkem v lese uschovali).

 

lesni svet 1

 

lesni svet 2

 

lesni svet 3 lesni svet 4

 

Děkujeme za Váš hlas i přeposlání prosby o podporu dál.

Vaši Medvídci