Jak jsme se měli v naší Mateřské škole od října do prosince?

 

 

Že jsme ale měli co na práci !

17.10. Jsme byli na výpravě v lese. No a představte si, že společně s námi šly i slečny z „pajdy“.No, teplo tedy rozhodně nebylo, tak jsme holky trochu prohnali. Ale prý se jim mezi námi líbilo.

 

24.10. Jsme vyrazili znovu po roce na Vítkovku. Byla s námi paní učitelka Dáša, protože Naše Věrka onemocněla. To jsme si zadováděli na průlezkách a zahráli jsme si společně spoustu super her.Den se nám opravdu vyvedl.

 

31.10. jsme zase zajeli na Meandr do Karlových Varů – paráda. Koukněte se na Rajče, jak jsme si užívali.

 

14.11. tudy zase proběhla „švanda“ – měli ji na svědomí Honza se Soničkou a s jejich pěknou pohádkou. To jsme se nasmáli.

 

21.11. nám začal čas vánoční – vypravili jsme se totiž do Vánočního domu. Bylo to tam jako v pohádce, samé blýskavé kouličky, zvonečky. Spousta andílků a co se mám mooooc líbilo? No přece vánoční městečko s vláčkem a pak taky vánoční svět v akváriu.

 

28.11.  výprava ke krmelci – nesli jsme zvířátkům něco dobrého na zub – jablíčka, tvrdý chleba a pár tvrdých rohlíků. To ale byla zima! A taky byla pěkná klouzačka – museli jsme jít hodně opatrně a stejně jsme každou chvilku seděli na zadku

 

2.12. – v divadle v Karlových Varech na pohádce „Příběh z  Betléma“

To byla pohoda – krásné písničky, koledy, krásný příběh – opravdu se nám moc líbilo.

 

4.12. jsme vyhrnuli rukávy, pozvali jsme mamky, taťky, tety, babičky a společně se dali do pečení cukroví – bylo nás tolik, že jsme se ani nevešli. Ale cukrovíčko se nám moc povedlo, Mňam.

 

6.12. blblblblbl – kdopak nám to běhal po školce??? Elišce tak tlouklo srdíčko, ale statečně zazpívala písničku a dostala jako odměnu mikulášský balíček. A vlastně nikdo nezůstal bez odměny, všichni si ji zasloužili.Taky nás čert všechny označkoval pekelnou značkou na tvář. Ale dobře, že už zalezl, co kdyby náhodou……

 

9.12. jsme vyrazili za kamarády do Základní školy – Libušina, kde probíhal den otevřených dveří.

To bylo shledání, viděli jsme Terezku, Kubu, oba  Matýsky. Děti nám s paní učitelkou ukázaly, co všechno se už naučily a jak jsou šikovné. Už se také těšíme do velké školy!

 

12.12. nastala ta velká chvíle – přišly mamky, babičky i tatínkové, dědové a sourozenci a společně s námi přivítali vánoční čas. My jsme jim na oplátku předvedli, jak moc se těšíme my – hernou zněly vánoční a zimní písničky, říkanky, tančily se tanečky. Všem se moc líbilo.

 

13.12. Nám divadlo Letadlo zase přineslo hezkou vánoční pohádku.

 

18.12. – to už Vánoce koukají z každého rohu a nám zazněly tóny vánoc, které nám zahrála rodina Janouškova – rodiče i jejich šikovné děti. Bylo to moc krásné, dokonce jsme si po rozjímání při hudbě mohli vlastníma rukama osahat každý nástroj a zkusit si na něj i zahrát.

 

To jsme toho stihli, co?  Vůbec jsme se při tom čekání na Ježíška nenudili!

andel